Władza, pieniądze i stanowiska to cele, które przyświecają większości polityków na polskiej scenie. Nawet Ci, którzy kilka lat temu przed wyborami krzyczeli o rozwaleniu partyjniactwa, zaczynają wchodzić w partyjne obuwie. Anty-wodzowskie ruchy zamieniły się w organizacje z autorytarnymi rządami jednostki. Niestety jak to bywa, ambicje i narcyzm wzięły górę.

          Federacja dla Rzeczypospolitej nie chce oszukiwać swoich członków i wyborców. Od początku struktury partii budowane są w sposób przejrzysty i jasny dla wszystkich z hierarchią poszczególnych szczebli, ale tylko po to, by w organizacji panował należyty porządek organizacyjny. Wykorzystujemy najnowsze technologie w celu usprawnienia i ułatwienia wszystkim Federatom organizacji struktur.

          FDR to Partia dla wszystkich, którzy chcą by ich poświecenie dla Polski zostało docenione. Federacja dla Rzeczypospolitej nie będzie układała list na podstawie szeptów do „ucha Prezesa”,  FDR to bastion demokracji bezpośredniej gdzie poprzez wewnątrz federacyjne prawybory wyłaniana będzie kolejność na listach wyborczych. Nie niszczymy tych, którzy są od nas lepsi, dajemy im szanse, tym samym dając szanse na lepszą i bogatszą Polskę. Bo naszym celem jest Ojczyzna, Rzeczpospolita Polska.

Tomasz Bartosiak