„Nie dajmy wkręcić się w nie naszą wojnę! Ukraina to nacjonalistyczne państwo widzące tylko swój koniec nosa”

 

Poseł Marek Jakubiak w ostrych słowach odniósł się do stanowiska polskiego MSZ w sprawie konfliktu ukraińsko-rosyjskiego na Morzu Azowskim. Jego zdaniem, nie powinniśmy angażować się w wojnę, która przecież nie jest w naszym interesie.

Nie dajcie Polski wkręcić w nie naszą wojnę! – napisał na Twitterze Marek Jakubiak. Była to odpowiedź na stanowisko polskiego MSZ w sprawie kryzysu rosyjsko-ukraińskiego.

 

Ponadto na zarzut jednego z ukraińskich użytkowników twierdzących, że „wczoraj i dzisiaj Ukaina, jutro Polska” zachęcił do zaangażowania Niemców, ponieważ „z nimi wojskowa współpraca najlepiej wam wychodzi”. – Od Polski trzymajcie się z daleka – napisał poseł Jakubiak.

 

W programie „Tłit” na wp.pl poseł podzielił się swoją opinią na temat tego, jakie stanowisko powinna wykazywać Polska. – W interesie Polski jest wskazywanie, że Rosja to agresywny kraj. Mówię, by ws. Ukrainy nie przekroczyć czerwonej cienkiej linii. Ukraińcy marzą, byśmy się zaangażowali w konflikt, ja nie widzę w tym żadnego interesu. Na szczęście mamy NATO, oni się nie zaangażują. Diabelskie powiedzenie: „Za waszą i naszą…” nie będzie mogło być zrealizowane – powiedział w programie „Tłit” poseł Marek Jakubiak.

Odniósł się także do samego rządu w Kijowie. – Nie mam za co chwalić Ukrainy. Są nacjonalistycznym państwem, widzą tylko swój koniec nosa – stwierdził.

Źródło: twitter.com/wp.pl/nczas.com