– Jeżeli zostanie udowodniona korupcja, powinna być wymierzona dotkliwa, sprawiedliwa kara. Tak, żeby reszta wiedziała, że się po prostu nie opłaca – powiedział Marek Jakubiak na antenie Trójki. Jego zdaniem urzędnicy powinni ponosić większą odpowiedzialność za przestępstwa niż "zwykli" obywatele.

Według polityka cała sprawa pokazuje, że bezpieczeństwo obywateli "stawia się na szali własnych korzyści". Jak podkreślił, trzeba zadać sobie pytanie, "czy urzędnik państwowy, jakim niewątpliwie był prezes KNF, odpowiada na takich samych zasadach, co każdy inny obywatel". – Oni powinni mieć liczone wszystko razy dwa. Żyją za nasze i żyją po to, byśmy byli bezpieczni. To my im przecież płacimy – mówił polityk. Dodał, że "każdy urzędnik państwowy powinien być traktowany zdecydowanie surowiej niż normalny obywatel". – Dlatego, że oni mają misję – powiedział Marek Jakubiak.

Marek Jakubiak mówił, że "takie przestępstwa rodzą się w słabych głowach, które widzą możliwości i nie mogą się oprzeć". Dodał, że jego zdaniem nie jest to kwestia przynależności partyjnej.

Program 3, Polskie Radio